| Model | AGV - 12T |
|---|---|
| Carrier Type | Back - type |
| Dimensions (L×W×H) | 4000×2000×700 mm |
| Load Capacity | 12,000KG (Customizable) |
| Navigation Method | Magnetic Navigation |
| Drive Method | Steerable Wheel Drive |
| Communication Method | Industrial WIFI |
| Movement Directions | Forward / Backward / Straight and Curved Travel / Left and Right Turns |
| Operating Speed | 20m/min |
| Stopping Precision | ± 10mm |
| Navigation Precision | ± 10mm |
| Working Duration | 24 hours |
| Grade - climbing Ability | ≤3% |
| Special Feature | Magnetic Strip Laying Radius ≥ 4200mm |
| Battery Capacity | 300Ah |
| Charging Methods | Automatic Charging / Manual Charging / Battery Replacement |
| Safety Sensing Range | ≤3m (Adjustable), Emergency Braking Distance < 20mm |
| Alarm Form | Dual - alarm with Voice Broadcast and Warning Light Prompt |
| Safety Protection | Obstacle Detection Sensors for Front and Rear Area Scanning + Touch - edge Switch Dual Protection + Emergency Stop Button |




E-mail:info@damekmachine.com




