| Parameter | Details |
|---|---|
| Model | RGV - 5T |
| Carrying Type | Load - carrying |
| Dimensions (L×W×H) | 2000 L * 2000 W * 800 H (mm) |
| Load Capacity | 5,000KG (Customizable) |
| Navigation Method | Track Navigation |
| Driving Method | Wheel Drive |
| Communication Method | Industrial WIFI |
| Moving Directions | Forward / Reverse / Lift / Lower / Lateral and Longitudinal Movement |
| Running Speed | 20m/min |
| Stopping Accuracy | ±5mm |
| Navigation Accuracy | ±5mm |
| Working Duration | 24 hours |
| Gradient - climbing Ability | ≤3% |
| Special Function | Lateral and Longitudinal Translation |
| Power Supply Method | Low - voltage Track Power Supply |
| Safety Sensing Range | ≤3m adjustable, emergency braking distance < 20mm |
| Alarm Form | Voice Broadcast + Warning Light Prompt Dual - alarm |
| Safety Protection | Front and Rear Area Scanning - type Obstacle Detection Sensors + Emergency Stop Button |




E-mail:info@damekmachine.com





