| Carrier Type | Back - type |
| Appearance Dimensions | 2000 L * 1800 W * 700 H (mm) |
| Load | 3,000KG (Customizable) |
| Navigation Method | Track Navigation |
| Drive Method | Wheel Drive |
| Communication Method | Industrial WIFI |
| Travel Direction | Forward / Backward |
| Operating Speed | 20m/min |
| Stopping Accuracy | ± 5mm |
| Navigation Accuracy | ± 5mm |
| Working Mode | 12 Hours |
| Gradeability | ≤3% |
| Special Function | Docking with Manipulator Arm |
| Power Supply Method | Battery - powered |
| Safety Sensing Range | ≤3m Adjustable, Emergency Braking Distance Less than 20mm |
| Alarm Type | Dual Alarm of Voice Broadcast + Warning Light Prompt |
| Safety Protection | Front - and - Rear Area Scanning Obstacle Detection Sensors + Emergency Stop Button |