| Model | RGV - 10T |
|---|---|
| Carrier Type | Back - type |
| Dimensions (L×W×H) | 3000×1500×700 mm |
| Load Capacity | 10,000KG (Customizable) |
| Navigation Method | Track Navigation |
| Drive Method | Wheel - driven |
| Communication Method | Industrial WIFI |
| Movement Directions | Forward / Backward / Turntable Rotation |
| Operating Speed | 20m/min |
| Stopping Accuracy | ± 5mm |
| Navigation Accuracy | ± 5mm |
| Working Duration | 24 hours |
| Gradeability | ≤3% |
| Special Features | Tabletop with Ball Bearings for Mold Transportation |
| Battery Capacity | 300Ah |
| Charging Modes | Automatic Charging / Manual Charging / Battery Replacement |
| Safety Sensing Range | ≤3m (Adjustable), Emergency Braking Distance < 20mm |
| Alarm Forms | Dual Alarm of Voice Broadcast + Warning Light Prompt |
| Safety Protection | Obstacle Detection Sensors (Front - and - Rear - area Scanning) + Emergency Stop Button |




E-mail:info@damekmachine.com



