| Model | RGV - 15T |
|---|---|
| Carrier Type | Back - type |
| Dimensions (L×W×H) | 2500×1100×700 mm |
| Load Capacity | 15,000KG (Customizable) |
| Navigation Method | Track Navigation |
| Drive Method | Wheel - driven |
| Communication Method | Industrial WIFI |
| Movement Directions | Forward / Backward / Ascend / Descend / Turntable Rotation |
| Operating Speed | 20m/min |
| Stopping Accuracy | ± 5mm |
| Navigation Accuracy | ± 5mm |
| Working Duration | 24 hours |
| Gradeability | ≤3% |
| Special Features | Tabletop with V - shaped Rack for Coil Material Handling |
| Power Supply | Cable - powered |
| Safety Sensing Range | ≤3m (Adjustable), Emergency Braking Distance < 20mm |
| Alarm Forms | Dual Alarm of Voice Broadcast + Warning Light Prompt |
| Safety Protection | Obstacle Detection Sensors (Front - and - Rear - area Scanning) + Emergency Stop Button |




E-mail:info@damekmachine.com



