| Model | RGV - 50T |
|---|---|
| Carrier Type | Back - type |
| Dimensions (L×W×H) | 6500×3500×1000 mm |
| Load Capacity | 50,000KG (Customizable) |
| Navigation Method | Wheel - driven |
| Drive Method | Track Navigation |
| Communication Method | Industrial WIFI |
| Movement Directions | Forward / Backward |
| Operating Speed | 20m/min |
| Stopping Accuracy | ± 10mm |
| Navigation Accuracy | ± 10mm |
| Working Duration | 12 hours |
| Gradeability | ≤3% |
| Special Features | Weighing / Docking with Party A's WCS |
| Power Supply | Cable - powered |
| Safety Sensing Range | ≤3m (Adjustable), Emergency Braking Distance < 20mm |
| Alarm Forms | Dual Alarm of Voice Broadcast + Warning Light Prompt |
| Safety Protection | Obstacle Detection Sensors (Front - and - Rear - area Scanning) + Emergency Stop Button |




E-mail:info@damekmachine.com



